Algus TMK 2024, nr 7–8 ERSO/Roots/Power 26. aprillil Estonia kontserdisaalis Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, solist Valle-Rasmus Roots (tšello), dirigent Clement Power. Age Veeroosi kontsert tšellole ja orkestrile „Harpüia” (2024, esiettekanne)…
Eesti muusika päevad Balti muusika päevade osana või iseseisva festivalina on tõenäoliselt jätkuvalt üks suuremaid uudisloomingu tellijaid meie regioonis. Sellel võib osa saada siinsest kõige uuemast muusikast. See festival on…
Anibal Vidal (snd 1991), „Tonada” (2023) flöödile, klarnetile, löökpillidele, klaverile, viiulile ja tšellole, Maximiliano A. Soto Mayorga (snd 1991), „Sueño de la libélula” (2022/2024), Leon Schidlowsky (1931–2022), „Actions” (1972), Miguel Farías (snd 1983), „Síntoma”…
Ansambel U: on süvenenud eesti nüüdismuusikasse üsna mitmekülgselt, esitades tavapäraselt nüüdismuusikateoseid või siis vahetades oma instrumentaariumi rahvapillide vastu (kontsert 18. I 2022). Nüüd on ansambli üheks vaatlemisobjektiks saanud nüüdismuusika koos…
Elis Hallik oma esimese autoriplaadiga. Klassikaraadio/ERRi foto 2023. aasta jääb eesti muusikalugu märgistama mitme olulise uue muusika helilooja autoriplaadi ilmumisega. Olgu siinkohal nimetatud Arash Yazdani (1985) topeltalbum „Propagation of Uncertainty”…
Eesti muusika päevade 2023 alateemaks Tallinnas oli „Hing”. Hing, hingamine oli võimsalt olemas puhkpillikõladest kantud kontsertidel ja sümboolselt ka keelpillide kontsertidel, sest küllap on kuulajale tuttav näiteks tšello kõla võrdlemine…
Udo Kasemets. Foto:https://cmccanada.org/ Me ei tea, milliseks oleks kujunenud Udo Kasemetsa (1919–2014) loominguline tee ja mil moel avaldunuks tema anne, kui ta elu poleks mõjutanud möödunud sajandi poliitilised sündmused…
Möödunud aastal oma kahekümnenda tegevusaasta künnise ületanud ja eesti nüüdismuusika lipulaeva nimetust uhkelt edasi kandev ansambel U: on oma katkematus tegevuses muljetavaldavalt ja kapriisselt rutiini vältiv ja süvitsi uusi nähtusi…
Algus TMK 2022, nr 7–8 Mõnes mõttes lähtuti printsiibist tõsta esiettekandele tulevad teosed varasema muusika konteksti ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja akordionist Momir Novakovici kontserdil Eesti Arhitektuurimuuseumis 21. aprillil,…
Kas mäletate eesti luuletajaid, neid igiammuseid? 1919. aastal kirjutab Henrik Visnapuu oma „Kolmandas kirjas Ingile“, et midagi on teisiti: „See aasta tuleb kevad teisiti, tiu-tiu! Ja teisiti, see aasta teisiti…”…
(Algus TMK 2021, nr 7–8) Viimaste aastakümnete jooksul on mul olnud kontakte naabritega Baltimaadest erinevate (muusikaga nii või teisiti seotud) institutsioonide kaudu. Üldiselt on need kohtumised olnud meeldejäävalt emotsionaalsed. Mõnevõrra…
Festival Eesti muusika päevad (22. IV — 18. V) hoiab küll kinni traditsioonist tuua fookusesse eesti heliloojate uudislooming, kuid selle käsitlusviis, konteksti loomine ja kontseptsioon on olnud aastate lõikes pidevas…
2020. aasta jääb muusikaelus aktiivselt osalejatele ilmselt väga kauaks ajaks meelde. Loodame, et sellest ei kujune kümnete aastate pikkune tardunud maastik. Kindlasti vajaks see aasta ka põhjalikke uuringuid ja analüüse…
Kasutame küpsiseid seadme teabe salvestamiseks ja ligipääsuks selle andmetele. Kui nõustute selle tehnoloogia kasutamisega, võimaldab see meil töödelda sirvimiskäitumist ja teie harjumusi sel saidil. Küpsistest keeldumine võib negatiivselt mõjutada mõningaid funktsioone ja võimalusi.