Festivali „Klaver” (23.–26. X 2024) kunstilise juhi Age Juurikase sõnul on ürituse missiooniks väärtustada ja arendada peaaegu 200-aastase ajalooga klaveriõhtute formaati, tutvustada silmapaistvaid rahvusvahelisi klaveritähti ja pakkuda esinemiskogemusi noortele, veel…
Hiina mõttepärimuses leidub hulk muusikaga seotud tekste, milles on kesksel kohal sellised märksõnad nagu „kulgemine”, „vägi”, „hingus”, „rõõm”, „tundetuum”. Muusika olemuslikud küsimused, kus tehnilis-esteetilise fenomeni asemel on oluline inimlik mõõde,…
Traditsiooniliselt olid ka seekord klavessiinifestivali külalisteks värvikad loojaisiksused, kes astusid soolo- ja kammermuusika kavadega publiku ette Niguliste kiriku Antoniuse kabelis, Teaduste Akadeemia saalis Toompeal ja Kadrioru Kunstimuuseumi saalides. Klavessiinimuusika austajad…
Francesco Cavalli ooper „La Calisto” („Callisto”). Libreto: Giovanni Faustini. Muusikajuht: Andrew Lawrence-King. Lavastaja: Liis Kolle. Valguskunstnik: Priidu Adlas. Kostüümikunstnik: Kalle Aasamäe. Liikumisjuht: Anu Ruusmaa. Pianistid-repetiitorid: Ene Rindesalu ja Ave Wagner.…
Muusikateadlane, oboemängija ja pedagoog Bruce Haynes mainib oma raamatu „The End of Early Music” (Oxford University Press, 2007) alguslehekülgedel: „Varajase muusika esitustraditsioonid on ajas kaduma läinud. Klassikalise muusika maailmas tekitab…
Wolfgang Amadeus Mozarti ooper „Idomeneo”. Giambattista Varesco libreto, loodud André Campra ooperi „Idoménée” Antoine Danchet’ libreto alusel. Dirigent: Risto Joost. Lavastaja: Veiko Tubin. Kunstnik: Reili Evart. Valguskunstnik: Ritšard Bukin. Koreograaf:…
Eesti klavessinisti ja EMTA õppejõu Imbi Tarumi (PhD) sõnul pole Tallinna klavessiinifestival ainulaadne sündmus mitte ainult Baltikumis, vaid kogu Euroopas. Varajase muusika festivale toimub Euroopas küllaga, aga spetsiaalselt klavessiinile pühendatud…
Georg Friedrich Händeli ooper „Agrippina” (HWV 6). Libreto: Vincenzo Grimani. Lavastaja: Staffan Valdemar Holm. Dirigent: Francesco Corti. Lavakujundus ja kostüümid: Bente Lykke Møller. Valguskujundus: Torben Lendorph. Osades: Agrippina — Ann…
Klassitsismile eelnenud ajalooperioodide muusikat tavatseme tänapäeval nimetada varajaseks muusikaks. Ehkki juba Inglismaal tähistati 19. sajandil terminiga early music 15. ja 16. sajandi heliteoseid, on see mõiste teinud hiljem läbi mitmeidki…
Käesoleva aasta üks kuulsamaid sünnipäevalapsi on kahtlemata Euroopa muusikakultuuri suurkuju Ludwig van Beethoven (ristitud 3. (16.) XII 1770 Bonnis, surnud 13. (26.) III 1827 Viinis). Suurkujud ja kunsti suuruse teema…
Loomeprotsessis tuleb meil tihti lahendada mitmesuguseid ülesandeid. See tiivustab kõiki neid, kes on kujutlusseisundis, kes soovivad midagi reaalseks teha, ellu kutsuda. 2017. aastal toimus esmakordselt uus rahvusvaheline kirikumuusika festival Lääne-Virumaal.…
Kasutame küpsiseid seadme teabe salvestamiseks ja ligipääsuks selle andmetele. Kui nõustute selle tehnoloogia kasutamisega, võimaldab see meil töödelda sirvimiskäitumist ja teie harjumusi sel saidil. Küpsistest keeldumine võib negatiivselt mõjutada mõningaid funktsioone ja võimalusi.